הישרדות אמזונס
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

הישרדות אמזונס

16 ישראלים עומדים לצאת להרפתקאה של פעם בחיים, הם התחרו אחד בשני,יעברו הדחות קשות,משימות חסינות ועוד המון כדאי לזכות בתואר הזוכה הגדול של הישרדות אמזונס. אבל רק אחד יסיים את המסע הארוך, רצוף משימות, בריתות והדחות. והוא זה שיהיה השורד האחרון.

אינדקסאינדקס  Latest imagesLatest images  חיפושחיפוש  הרשםהרשם  התחברהתחבר  

* נאום גמר *

Go down 
מחברהודעה
yaeli^^

מספר הודעות : 158

* נאום גמר * Empty
הודעהנושא: * נאום גמר *   * נאום גמר * EmptyThu Mar 24, 2011 11:00 pm

שלום לכל המושבעים, הפיינליסטים שלצדי בגמר וכל מי שהחליט לקרוא את הנאום הזה (:
אני כבר אומרת שזה לא הולך להיות קצר, אבל אני מקווה שזה יעזור לכם להבין את הדרך שלי במשחק ואולי לשכנע אתכם שאני צריכה להיות השורדת האחרונה.

אז למה בעצם באתי למשחק?
קודם כל בגלל שאני מעריצה גדולה של הישרדות. ראיתי הרבה יותר עונות ממה שסיפרתי לכם וצפיתי בהמון משחקים מהסוג הזה לפני שבאתי הנה. הכל היה כדי להגיע כמה שיותר מוכנה לאתגר הזה שאמנם הוא רק משחק באינטרנט, אבל זה היה בעיקר כדי להוכיח לעצמי שלמרות שלהישרדות האמיתית אני כנראה לא אגיע, יש לי את מה שצריך כדי לנצח או לפחות להגיע למעמד המכובד הזה של לשבת בגמר.

היה ברור לי מהרגע הראשון שאני אצטרך לעשות הפרדה מוחלטת בין הקשרים האישיים והחברויות שיצרתי במשחק הזה, לבין האסטרטגיות. אני לרגע אחד לא נהניתי להדיח אנשים שאני אוהבת, בין אם הם היו בברית איתי ובין אם לא. אני לא רוצה שאף אחד כאן יחשוב שהדחתי אותו כי היה לי משהו אישי נגדו, כי לא אהבתי אותו או כי לא הערכתי את המשחק שלו. כל המהלכים שביצעתי באו ממקום מאוד נייטרלי, אני לא עירבתי רגשות במשחק הזה ואני חושבת שזה אחד הדברים שעזרו לי יותר מהכל לשרוד כאן.

אז מה הייתה האסטרטגיה שלי לאורך המשחק?
אז קודם כל חשוב לי לציין שהאסטרטגיה שלי לא נבנתה ביום אחד ועברו עליה הרבה שינויים. לקח לי זמן ללמוד את האנשים במשחק ולהתאים את עצמי לאופי והגישה שלהם, וזאת גם הסיבה שלפני האיחוד לא עשיתי הרבה. לא רציתי להתבלט ולהראות שאני יודעת מה אני עושה לפני שאני באמת אדע, וכמו שכבר אמרתי לחלק מכם - לא סמכתי על אף אחד.
בימים הראשונים של המשחק חשבתי שכל מה שצריך לעשות כדי שלא ידיחו אותי הוא להיות חמודה, אבל אנשים לא קנו את זה. הצלחתי ליצור קשרים חברתיים עם מס' מצומצם של אנשים, וחשבתי שזה יספיק לי, אבל מהר מאוד הבנתי שלא.

אם חושבים על הישרדות בצורה הכי שטחית שיש, הדבר היחיד שמבטיח את ההישארות שלך במשחק (חוץ מחסינות) הוא שמישהו צריך את הקול שלך. אז כמובן שבלתי אפשרי להיות כל הזמן חסין, אבל אפשר לדאוג שתמיד יצטרכו את הקול שלך, וזה מה שעשיתי.
דאגתי שלא משנה באיזה מצב אני נמצאת או את מי אני רוצה להדיח, אם מישהו ירצה להשיג קול נוסף הוא יפנה קודם כל אליי. זה הבטיח לי שלא משנה כמה ישנאו אותי או יחשבו שאני מאיימת, אני לא אקבל קולות. ובאמת - אני היחידה שלא קיבלה אף קול נגדה במשחק הזה (ויפתי, אבל הוא פרש)
אני לא מאמינה שאנשים לא הצביעו לי כי לא הייתי מאיימת. קיבלתי כל כך הרבה תארים במשימת השאלון הסוציומטרי, כל כך הרבה אנשים במהלך המשחק הזה אמרו שאני בטוח מנצחת, שאני גאונה, מלכה ועוד סופרלטיבים למיניהם.
אבל זה כבר חלק אחר באסטרטגיה שלי, שעליו אני אסביר עכשיו.

ידעתי שבאיזשהו שלב אנשים יבינו שאני נמצאת בשליטה ויחליטו להדיח אותי. הדרך היחידה שלי למנוע את זה הייתה, כמו שאמרתי קודם, להשאיר את הקול שלי חיוני. הדרך היחידה לעשות זאת הייתה פשוט מאוד, להדיח כל פעם מישהו מברית אחרת. במצב הזה אני תמיד הייתי הקול המכריע, ופחות או יותר יכולתי להדיח את מי שאני רוצה.
אם הייתי נותנת לברית אחת לקחת שליטה על המשחק, סביר להניח שהייתי מוצאת את עצמי בחוץ מהר מאוד. לא יכולתי לדעת אם אנשים באמת רוצים לקחת אותי לגמר או אפילו להדחה הבאה, לכן הייתי עם יד על הדופק בכל רגע ודאגתי שאנשים יחשבו שאני עוזרת להם, ולא מאיימת עליהם. לא יכולתי להרשות לעצמי להוות איום מיידי על מישהו.
בכל השיחות דאגתי להרגיע את האנשים שהייתי צריכה שיעזרו לי באותה הדחה ולגרום להם לחשוב שלא משנה מה יקרה, אני שם בשבילם בטוב וברע.

במצב הזה שבו הייתי בין 2 בריתות, הייתה לי שליטה על כל המידע במשחק. יכולתי לדעת למי ילכו הקולות, מי ישלוף אליל חסינות ומי ינסה להתהפך עליי בהדחה הבאה. אפשר לקרוא לזה זגזגנות, צביעות או כל שם אחר שתבחרו, אני קוראת לזה אסטרטגיה.
אם הייתי ממשיכה בברית של עומרי, יובל, יפתי וליהי יכול להיות שהייתי מודחת לפני הסוף. הקשר בין עומרי ויובל היה חזק ולי לא היה קשר עם ליהי בכלל באותו זמן שהיא הצטרפה אלינו.
אף אחד לא יכל להבטיח לי שאני אהיה בגמר או אפילו בחמישייה האחרונה, בכל רגע מישהו היה יכול להתהפך מהסיבה הפשוטה שהקול שלי היה מאבד את החשיבות שלו וזה מה שלא רציתי שיקרה.
באותה מידה אם הייתי מגיעה לפיינל 6 עם לינוי, נטלי, יוני, רועי ולטם יכלו לקרות המון תסריטים שבהם לא הייתי מגיעה לגמר.
ואפילו אם כן הייתי מגיעה לגמר בצורה הזאת, כנראה הייתי יושבת כאן עכשיו וממלמלת משהו על זה שנשארתי נאמנה לערכים שלי.

אני לא חושבת שמישהו יכול לקבוע מה הם הערכים שלי לפי משחק באינטרנט. מי שהכיר את יעל האמיתית שמעבר לאסטרטגיות יודע שאני לא בן אדם רע שמדיח אנשים ואז צוחק עליהם מאחורי הגב.
עם כל הבגידות והשקרים שנאלצתי להשתמש בהם, הצלחתי גם להישאר בן אדם. לא רבתי עם אנשים, לא קיללתי אף אחד ולא שמחתי לאיד... אלה דברים שאמנם עזרו לי להתקדם במשחק אבל זה מעכיר את האווירה, ובסך הכל כולנו באנו כדי להינות. אני מעריכה את כל מי שהשתתף במשחק הזה מעצם העובדה שהוא התנסה בהישרדות וראה את היופי שלה, של ניסוי חברתי שבו מרבים נשאר בן אדם אחד, והסוד הגדול של איך להיות הבן אדם הזה.
אני לא מתיימרת לדעת את הסוד, אני בכלל לא בטוחה שיש דרך אחת להצליח במשחק הזה, אבל אני בטוחה שהדרך שלי לא מאוד רחוקה משם (:

בהצלחה לנטלי ויוני, ואני כמובן אשמח לענות על כל שאלה שתשאלו D=

זה לא הנאום המלא, חסר החלק של הפירוט מהלכים שאני אוסיף כנראה ביום ראשון אבל זאת סקיצה לא רעה P:
חזרה למעלה Go down

* נאום גמר *
חזרה למעלה 
עמוד 1 מתוך 1
 Similar topics
-
» נאום פתיחה!